Povodom Svetskog dana muzike, 19. juna, u omladinskoj sali Doma kulture „3. oktobar” u Kovačici održan je svečani koncert mladih muzičara iz ovog mesta. Program je bio posvećen najmlađim talentima i njihovom muzičkom umeću, a publika je imala priliku da uživa u raznovrsnim izvođenjima mladih izvođača koji pohađaju časove muzike kod nastavnika muzičke kulture Pavela Tomaša starijeg i profesora muzike Pavela Tomaša mlađeg. Koncert je održan pod motom „Muzika nas sve spaja”, koji naglašava muziku kao univerzalni jezik koji povezuje ljude i kulture.
Mladi muzičari obeležili Svetski dan muzike u Kovačici
