Mladi plivač iz Kovačice Maksimilijan Husarik, član Plivačkog kluba Dinamo iz Pančeva, ostvario je zapažen uspeh na međunarodnom plivačkom mitingu „Petnica kup 2026“, održanom 20. juna u Valjevu. U konkurenciji oko 700 plivača iz gotovo 40 klubova iz Srbije i regiona, Husarik je osvojio čak tri medalje u svojim kategorijama. Do srebrnih odličja stigao je u disciplinama 50 metara slobodno i 50 metara prsno, dok je zlatnu medalju osvojio u disciplini leđno. Miting je održan na otvorenim bazenima Sportsko-rekreativnog centra „Petnica“, a okupio je veliki broj mladih talenata iz zemlje i regiona. Uspeh Maksimilijana Husarika predstavlja još jednu potvrdu njegovog kvalitetnog rada i talenata, ali i odličnog rada Plivačkog kluba Dinamo iz Pančeva. Ostvareni rezultati svrstali su mladog plivača iz Kovačice među najuspešnije učesnike svog uzrasta na ovom prestižnom takmičenju.
Petnica kup 2026: Novi plivački uspesi Maksimilijana Husarika
